یادت باشه سایه ها ممکنه یه روزی خودشون رو نشون بدن !

چهارشنبه 6 مهر 1390 ساعت 13:53

شاید باور نکنی وقتی می گم : 

« همه ی آدما ، همه ی پتانسیل های منفی و مثبت رو توو وجودشون دارن ، یعنی هر کاری از هر آدمی ممکنه سر بزنه ! » 

 

ما آدما فِک می کنیم بعضی کارا فقط مخصوص ِ بعضی آدماس !  

فُلانی رو می شناسی ؟ آدم کشته ! مرتیکه ی فُلان فُلان شده ! 

دختره ی هرزه ! فاحشه ست ! معلوم نیس با کیا خوابیده ؟! 

مَردَک ِ دزد ! از اولش هم دستش کَج بود ! 

و ... 

 

اونی که مرتکب ِ قتل شده ، هیچوَخ فِک نمی کرد که یه روزی یه همچین کاری ازش سر بزنه ! 

دختری که هرزه و فاحشه خطابش می کنیم و فِک می کنیم دیگه کثیف ترین آدم ِ روی ِ زمینه ، هیچوَخ فِک نمی کرد کارش به اینجا بکشه !  

اونی که دزدی می کنه هم هیچوَخ فِک نمی کرد یه روزی دزد خطابش کنن ! 

و ... . 

 

ما آدما راحت درباره ی هر کسی و هر چیزی قضاوت می کنیم و به خودمون اجازه می دیم که برچسب ِ مثبت و منفی ، پاکی و ناپاکی ، خوبی و بدی به هر کسی بزنیم اما 

اگه اینو بدونیم و باور کنیم که پتانسیل ِ تمام ِ کارهای منفی و مثبت توو وجود ِ تک تکمون هست و این احتمال وجود داره که اگه ما هم توو شرایطی که دیگران قرار گرفتن قرار بگیریم ، همون کار یا حتی بدترش ازمون سر بزنه ، اونوَخ دیگه راجع به هیچ کس راحت قضاوت نمی کنیم ، دیگه برچسبی به کسی نمی زنیم !  

 

فقط کافیه یه بارَم که شده خودتون رو جای اون آدم بزارین ! اونم از اولش این کاره نبوده ! اونم پاک به دنیا اومده ! یه دلیلی وجود داشته که باعث شده اون آدم تو تصمیم گیری و انتخابش ضعیف عمل کنه و مرتکب ِ چنین کاری بشه ! 

خدا رحم کرده که خیلی از اعمال ِ آدمها پوشیده و پنهان باقی می مونه و انقد خدا مهربونه که  عیب یا خطای بندَش رو می پوشونه و حتی می گه در کار ِ دیگران تجسس نکنید ! 

 

کاش انقد ظاهر بین نباشیم ! 

کاش هر بار که می خوایم راجع به کسی حرف بزنیم یا قضاوت کنیم یادمون بیافته که : 

« تمام پتانسیل های منفی و مثبت در وجود ِ من هم قرار داره و ممکن بود و هست که این کار از من هم سر بزنه ! » 

 

 

تَه نوشت ۱: این روزا فرصتم خیلی کمه ، سخت مشغول ِ ترجمه ام ، ترجمه ی کتاب ! از وقتی از کتابفروشی اومدم بیرون با دکتر ِ روانشناسم همکاری می کنم ، بهم پیشنهاد ِ کار کرد ، اونم کارهایی که علاقه دارم بهشون ، طراحی ، ترجمه و هر از گاهی هم تایپ ، تایپ ِ مطالب ِ مربوط به روانشناسی که هم علاقه دارم و هم کلی به اطلاعات و آگاهیم اضافه می کنه ! قصدم از گفتن ِ اینا این بود که دلیل ِ کمرنگ بودنام رو بدونین ، دیگه خبرای دنیای مجازی دیر به دیر بهم می رسه و بعضی تبریکا و تسلیت هارو مجبورم با تاخیر اعلام کنم . 

رهای عزیزم ، در برابر ِ غم ِ بزرگی که روو قلب ِ تو و خانوادت سنگینی می کنه ، واقعاً نمی دونم چی بگم ! همونطور که قبلاً بهت گفتم گاهی وقتا هیچ واژه ای نمی تونه تلخی ِ بعضی  اتفاقات و لحظات ِ زندگی رو شیرین کنه ! فقط می خوام بدونی که توو این مدت به فکرت بودم و در غمت شریک ! برای تو و خانوادت از خدا صبر خواستم ! امیدوارم بعد از این شادی های پی در پی رو تجربه کنید ! 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo